Radosław Sikorski będzie uczył demokracji w Tunezji i Egipcie

1 czerwca 2011 | Aktualności

"Mocarstwowe" ambicje Polski

"W połowie czerwca szef polskiej dyplomacji odwiedzi Egipt i Tunezję - dowiedziała się z anonimowych źródeł dyplomatycznych Informacyjna Agencja Radiowa.

Minister spraw zagranicznych będzie się dzielił z tunezyjskimi i egipskimi władzami polskim doświadczeniem w transformacji od totalitaryzmu do demokracji.

Radosław Sikorski będzie w Tunezji trzecim polskim politykiem, po dawnych antykomunistycznych działaczach Lechu Wałęsie i Bogdanie Borusewiczu. Według nieoficjalnych informacji, w lipcu Tunis odwiedzi również były prezydent Aleksander Kwaśniewski".


Za: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/378714,Polska-bedzie-uczyc-wchodzenia-w-demokracje-szef-MSZ-w-Egipcie-i-Tunezji

Komentarz: Polska pod światłym przywództwem Donalda Tuska jest "mocarstwem" skoro będzie uczyć demokracji kraje Maghrebu. Widocznie sprawy wewnątrzkrajowe idą na tyle dobrze, że Polska może sobie pozwolić na "ekspansję" w kierunku Morza Śródziemnomorskiego. Możemy domniemywać, że minister Sikorski zastąpił ideę "ABC" na rzecz koncepcji "Śródziemnomorze-Bałtyk-Czarnomorze".


A. Me.



pobierz artykuł jako PDF

| komentarzy: 1

| odsłon: 579

|

 



Musisz być zalogowany i zweryfikowany by dodawać komentarze.


| 2011-06-02 11:41:20
odrobinę marzeń jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Poza tym w Polsce jest lepiej niż w Egipcie. Po trzecie Maghreb to Maroko i Tunezja - Egipt już nie:)









RSSRSS FacebookFACEBOOK COPYRIGHT © 2011 KONSERWATYZM.PL